Nakopla nás facka se Šluknovem

Nakopla nás facka se Šluknovem, říká asistent Libouchce

. Autor: DENÍK/Rudolf Hoffmann

11.7.2014 08:23

Ústí n. L. – Jako Jekyll a Hyde působili v uplynulé sezoně 1.A třídy fotbalisté Libouchce. Zatímco na podzim se trápili a skončili až na deváté příčce tabulky, na jaře se nadechli k excelentní vítězné jízdě, která je vynesla až na hezké čtvrté místo. „Nakopla nás facka ve Šluknově," přiznal asistent trenéra Václav Strádal.

S umístěním v letošním ročníku soutěže jste jistě spokojeni, že?
To rozhodně. Po nevydařeném podzimu to dopadlo parádně. Před sezonou jsme si s trenérem Josefem Drhou říkali, že chceme v Libouchci něco změnit a dostat ho výše. Na podzim se nám ještě nedařilo, ale nechali jsme tomu čas a na jaře už to šlapalo.

Jaké faktory vás nastartovaly k famózní jarní vítězné jízdě?
Faktorů bylo více. Největší zásluhu na všem měl trenér Drha, který v našem týmu bohužel končí. Touto cestou bych mu za všechno rád poděkoval. Změnili jsme sestavu, začali jinak komunikovat s hráči. Trávili jsme spoustu času s týmem a to nemyslím jen na hřišti nebo v restauračních zařízeních. Stmelili jsme partu a fungoval nám týmový duch. A také jsme dobře a kvalitně doplnili mužstvo.

A na jaře jste poráželi jednoho soupeře za druhým…
V prvním kole v Srbicích jsme hráli 1:1, ale už tam bylo vidět, že jdeme správným směrem. Pak jsme vyhráli v Jílovém a remizovali se silným Rumburkem. Pak ale přišla lekce ve Šluknově, kde jsme prohráli 0:3. A podotýkám, že zaslouženě. Převálcovali nás, až jsem se lekl. Ta porážka nám ale paradoxně pomohla, od té doby jsme hráli s pokorou a vyhráli pět zápasů v řadě. Ta porážka nás opravdu nakopla.

Ve kterých činnostech se vám dařilo a na čem je ještě potřeba zapracovat?
Na jaře se nám dařilo hlavně v obraně, dostali jsme nejméně gólů ze všech týmů v soutěži. A nastříleli jsme šestatřicet branek. Obrana fungovala výborně a šlapalo nám to i v útoku. Měli jsme výborného brankáře. Trochu to skřípalo v záloze, často jsme tam točili hráče. Na tom musíme ještě zapracovat.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Začneme 17. července, kluci měli měsíc na odpočinek. Trénovat budeme v domácím prostředí, formou her, s balónem. V srpnu sehrajeme tři až čtyři přípravné zápasy. Máme tam Neštěmice, Louny a Trmice. A stejně jako loni zahájíme sezonu se Srbicemi.

Dojde k nějakým změnám ve vašem kádru?
Kádr zůstane pohromadě. Prodloužili jsme hostování dvěma hráčům a víc do týmu nechceme zasahovat, když se mu na jaře dařilo. Máme mladý tým a je zbytečné, i vzhledem k finanční situaci, ho za každou cenu doplňovat.

Autor: Pavel Přibyl

+ sdílejte

Sdílejte článek pomocí sociálních sítí

Portrét